Kontaktieren Sie uns

Rollingplanet | Portal für Menschen mit Behinderung

Nö, das ist kein Blindtext: Çocuğum engelli – bu yardımlar var

Alltag

Nö, das ist kein Blindtext: Çocuğum engelli – bu yardımlar var


Engelli çocukları olan aileler için haklar ve maddi yardım imkanları üzerine bilgiler.

Der Ratgeber „Mein Kind ist behindert – diese Hilfen gibt es“, herausgegeben vom Bundesverband für körper- und mehrfachbehinderte Menschen (bvkm), liegt jetzt in türkisch-deutscher Übersetzung vor. ROLLINGPLANET versteht kein Wort, vertraut aber dem bvkm einfach mal gutgläubig, dass wir hier keinen terroristischen Aufruf veröffentlichen.

Der Bundesverband für körper- und mehrfachbehinderte Menschen (bvkm) (Bedensel ve birden fazla engelliler federasyonu derneği), engelli kişiler ve engelli çocukları olan ebeveynlerin birlikte organize ettikleri bir kuruluştur. Karşılıklı destek prensibine dayanan bir anlayışla birçok şehir ve kasabada bir araya gelmişlerdir. Engelli bir çocuğun beraberinde getirdiği mutluluk ve sorunlar, bu aileler için hangi dili konuştuklarına, kendilerinin, anne baba veya büyük anne babalarının hangi memleketten geldiklerine bakılmaksızın, ortak paydalarıdır. Çok önemli bir bulgu ise, ebeveyn organizasyonlarının sunduğu kapsamlı informasyon ve konsültasyonlar ile karşılıklı bilgi alışverişi ve dayanışmanın tüm ebeveynler için çok yararlı ve iyi olduğu gerçeğidir. Önünüzdeki bu broşür sadece önemli bir informasyon kaynağı değildir. Bu aynı zamanda sizi, engelli çocuk sahibi başka ailelerle bir araya getirmeyi amaçlayan bir davetiyedir. Tüm bilgi içeren informasyon kaynaklarında olduğu gibi, bu broşür için de geçerli olan, kişiye özel danismanlik görüşmelerinin yerini tutamayacağı gerçeğidir. Emin olduğumuz bir şey ise, ailelerin bize bağlı bölgesel ebeveyn organizasyonlarına Hoş gelecekleridir. www.bvkm.de adresinde, kendinize en yakın derneğin adresini bulabilir veya bkmv 0211-640040 numarali telefonundan bize ulaşabilir, isterseniz de bize yazabilirsiniz.

Bölgesel organizasyonlarımızdan bazılarının bünyelerinde, erken destek kuruluşları, çocuk yuvaları, danışma büroları, aile yardım hizmetleri, okullar ve yerleşim yerleri bulunmaktadır.

Bvkm´nin talep ve hedefi, tüm aileler için kendi kendine yardım organizasyonu olmaktır. Bu misyonun başarısı, ailelerin hangi kökenden geldiklerine bakılmaksızın, birlik oluşturmalarına ve beraber çalışmalarına bağlıdır.

Donwload: http://www.bvkm.de/Aktuelle_Meldungen/2011-10-31/Cocugum_engelli

Weiterlesen
Das könnte Sie auch interessieren…

Wir sind geil aufs Leben, seriös, oft fröhlich und ironisch, manchmal schräg, hin und wieder ungerecht, aber in den seltensten Fällen ideologisch: ROLLINGPLANET, Deutschlands führendes Online-Magazin für Behinderte, Senioren und Freunde. ROLLINGPLANET ist ein ehrenamtlich realisiertes Non-Profit-Projekt. Wir freuen uns, wenn Sie via Facebook, Twitter oder per Mail ROLLINGPLANET empfehlen. Mehr Infos: Über uns

Diesen Beitrag kommentieren

Kommentar schreiben

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Weiter(sc)rollen – Thema: Alltag

Wir machen ROLLINGPLANET:

Neueste Beiträge

Top-Themen

Das Aufreger-Thema

Eine(r) von uns

Gesellschaft & Politik

Am häufigsten gelesen

Neueste Kommentare

Aufzug